Ing. Roman Šemík

Roman Šemík (* 1962) je několik let registrovaným příznivcem Pirátů. Roman se narodil ve Vysokém Mýtě. Dětství prožil v Kolíně, kde se po ukončení základní školy vzdělával na strojní průmyslovce.

Po maturitě absolvoval ČVUT FSI. V průběhu studia se specializoval na obor přístrojová, regulační a automatizační technika. Od roku 1981 žije v Praze. Prvních pět let na vysokoškolských kolejích. Po roční základní vojenské službě, bydlení na ubytovnách, přišlo zaměstnání v ČKD ve Vysočanech a rok 1989.

V devadesátých letech pracoval jako databázový administrátor v BIS ČR a později v odboru informatiky Kanceláře Poslanecké sněmovny. Po roce 2000 pracovně prošel několika bankami, kde se věnoval převážně informační bezpečnosti. Následovalo profesní období v Úřadu pro ochranu osobních údajů. V současnosti pracuje jako IT specialista v ČD Informační systémy se zaměřením na bezpečnostní oblast.

Zájem o věci veřejné jej přivedl v roce 2010 do politické strany Věci veřejné. Po roce členství v tomto manažerském projektu ukončil. Roman se zajímá o nejasnou hranici mezi právem na soukromí a právem na informace, o vyvážení mezi zájmy soukromými a veřejnými. Jako občanský lobbista se aktivně podílel na projektu Rekonstrukce státu. Část volebního období (2014-2015) byl zastupitelem v městské části Praha Čakovice. V Pirátské straně se podílel na práci rozhodčí komise.

Roman je ženatý, otec dvou dospělých dcer a syna. Jeho velkým koníčkem je genealogie. Kořeny rodu Šemíků najdeme na Vysočině.


Kontakt: https://semikovo.mojeid.cz/

Navrhni úpravu