Druhý život zastávky aneb venkov nesmí zůstat stranou zájmu

Druhý život zastávky aneb venkov nesmí zůstat stranou zájmu

Dělám jinou kampaň. Už během kampaně chci dělat něco prospěšného. V pátek 21.9. jsem si dal v osm hodin schůzku se starostou obce Lukavice a nabídl mu, že na své náklady uklidím a vybílím posprejovanou autobusovou zastávku v jeho katastru u silnice na trase Slatiňany - Nasavrky. Neměl nic proti. Takže jsem se do toho pustili. Kýbl s krycí barvou, koště, kartáč, montérky, rukavice, láhve vody… Za dvě hodiny jsme měli hotovo. Náklady zhruba 650 Kč a práce 2 lidí. Tady vidíte stav předtím a potom :-).

PŘED
zastávka - před

POTOM
zastávka - potom

Zastávka pro mne představuje symbol dopravní komunikace - a díky svému zájmu o historii (a mimo jiné rodopisectví) vím dobře, že pro rozvoj místa jsou komunikace (všeho typu - dopravní, informační, mezilidská) to nejdůležitější.

Je to i určitý vzkaz dalším politikům do budoucnosti: chceme-li vrátit lidem důvěru v politiku, pojďme už během kampaně pomáhat zlepšit, vyřešit, napravit aspoň pár malých věcí ve veřejném prostoru.

Zastávka jako galerie a knihovnička

Pojďme této malé zastávce vdechnout ještě jiný život a udělat z ní “svobodnou venkovní galerii a knihovničku”, možná to zabrání jejímu opakovanému znečišťování a pomalovávání. Pověsili jsme v ní několik obrázků a jakýsi kolemjdoucí už tam zanechal knihovničku s knihami :-). Jsme na začátku…

Jste zváni ke krátkému zastavení. Platí jednoduché pravidlo, pokud přinesete vlastní obrázek nebo knihu, můžete si odnést domů jiný kus (kus za kus).


Pro zajímavost jsme ten samý den kampaňovali mimo jiné v Krucemburku a tam jsme shodou okolností narazili na zastávku útulně zařízenou na způsob světnice i se zrcadlem, poličkou s knihami a obrázky na stěně. Paráda, moc se nám líbila :-). Podívejte se sami zde

Sdílení je aktem lásky
Navrhni úpravu